Úvod

photo-content-002Horská baseballová klinika 2019
19. ročník

Přátelé – kamarádi,

první vločky nás přiměly k tomu, abychom vás pozvali na 19. ročník tradiční Horské baseballové kliniky- největší baseballové setkání trenérů , koučů a přátel baseballu.

 

Zachován bude opět již tradiční termín – třetí víkend v lednu,

18. – 20. 1. 2019

Po výborné zkušenosti z minulého roku bude místem HBK opět lyžařské středisko KOUTY NAD DESNOU pod Červenohorským Sedlem. Hostit nás bude horský hotel DLOUHÉ STRÁNĚ*** s velice příjemným kongresovým zázemím a kapacitou až 500 míst. Nebudeme limitováni počtem míst a tím můžeme uvítat i rodinné příslušníky. Velká kongresová místnost nám zajistí pohodlí a klid na náš program. Wellness, moderní 2-3 lůžkové pokoje a výborná kuchyně je dalším pozitivem tohoto hotelu. Atraktivnost tohoto místa zvyšuje i blízkost nejdelších sjezdovek v Jeseníkách (od hotelu 200 m) i blízkost nádherného lyžařského areálu na Červenohorském Sedle (od hotelu 6 km). Zde si máte možnost užít opět sjezdovek i běžkařských tratí.

Změna začátku HBK se naprosto osvědčila, a proto i letos začneme v pátek již od 14:00. Pokud budete chtít přijet dříve a užít si volný čas s rodinou, dejte vědět, ubytování zajistíme na základě vaší závazné objednávky.

Cena HBK pro účastníka je 2 850,- Kč/115 EUR, tedy zůstává stejná jako minulý rok. V ceně je ubytování pá-ne, polopenze, pronájem kongresových místností, tričko HBK a účastnický poplatek. Obědy je možné přiobjednat na místě při ubytování za 120,- Kč. Rodinní příslušníci mají pobyt s polopenzí za 1 950,- Kč.

Program HBK

I v roce 2019 nás čekají na Horské trenérské klinice zajímavá česká a zahraniční  trenérská jména. Loni zářili speakři z Kuby, Slovenska a trenér mistrovských Draků Arnošt Nesňal (Trenér roku 2016). Letos jsou hlavními speakry Bill Holmberg, (MLB speaker pro nadhazovací program a zakladatel Italské akademie) a dva Kanaďané.  Mike Griffin ( hlavní reprezentační trenér mužů ČR, který se po 6 letech trénování našeho týmu poprvé osobně zúčastní největší české trenérské akce) a Shawn Bowman (specialista na pálení a middle infield, účastník World baseball classic 2009)Curriculum vitae těchto trenérů ještě do Vánoc představíme.  Vzhledem k těmto trenérským kapacitám jsme se nakonec s předním sportovním psychologem Michalem Šafářem, v současné době děkanem Fakulty tělesné kultury UP v Olomouci, dohodli na přednáškách až na 20. výročí Horské v roce 2020. V programu budeme mít zařazeného i držitele ocenění Trenér roku 2017 Pavla Chadima, který zároveň bude mít tu čest kliniku v pátek 18.ledna ve 14:00 hodin svou přednáškou otevřít. Po mnoha letech, kdy se HBK hodně profilovala směrem k útočným aktivitám a pálení,  letos bude hlavním tématem házení a nadhazování, prezentované Billem Holmbergem.

Na Horské klinice samozřejmě nebude i letos chybět tradiční páteční Welcome party s oceněním trenérů, sobotní veletrh baseballových dodavatelů a nedělní tombola s dražbou pro nadaci BASEBALL CZECH, která přispívá nadaným sociálně slabým hráčům.

CHARITATIVNÍ TOMBOLA A DRAŽBA

Závěr kliniky pak tradičně obstará tombola a dražba ve prospěch Nadace Baseball Czech, která přispívá nadaným sociálně slabým hráčům. Předem děkujeme za pomoc a dárky do této charitativní akce.

Po velice dobrých zkušenostech z minulé kliniky budeme nadále zvát na HBK dodavatele baseballového vybavení a dáme vám možnost objednat nebo přímo nakoupit vybavení do vašich klubů. Myšlenku malého baseballového veletrhu budeme držet i v následujících letech.

Za všechny pořadatele se na vás těší Roman Lipavský