Úvod

Přátelé – kamarádi, vážení trenéři,

kdo by věřil, že loňská Horská baseballová klinika bude jednou z posledních akcí v „normálních“ časech. Rok se sešel s rokem a „divná doba“ nás stále tlačí pracovat v různých omezeních a dělat nesmyslné kompromisy. Letošní setkání se sice díky mezinárodním omezením uskuteční bez pozvaných zahraničních lektorů a v náhradním termínu, ale bude nové v tom, že ho předem budete moci ovlivnit díky sdíleným názorům a přáním na našem diskuzním fóru.

Další novinkou letošní HBK by mohlo být i školení trenérů 2.třídy vedené Zdeňkem Josefusem. Tato varianta je zatím v jednání a měla by nahradit původní letošní online verzi tohoto školení. Nová verze školení ještě musí projít schválením příslušné komise ČBA. Budeme vás zde informovat.

Více se dovíte v sekci PROGRAM HBK.

Za všechny lektory a přednášející vás zdraví    Roman Lipavský- hlavní pořadatel

Náhradní termín je posunut až na

19.3. až 21.3. 2021.

Již po několikáté nás bude opět hostit lyžařské středisko KOUTY NAD DESNOU pod Červenohorským Sedlem, horský hotel DLOUHÉ STRÁNĚ*** s velice příjemným kongresovým zázemím a kapacitou až 500 míst. Nebudeme limitováni počtem míst a tím můžeme uvítat i rodinné příslušníky. Velká kongresová místnost nám zajistí pohodlí a klid na náš program. Wellness, moderní 2-3 lůžkové pokoje a výborná kuchyně je dalším pozitivem tohoto hotelu. Atraktivnost tohoto místa zvyšuje i blízkost nejdelších sjezdovek v Jeseníkách (od hotelu 200 m) i blízkost nádherného lyžařského areálu na Červenohorském Sedle (od hotelu 6 km). Zde si máte možnost užít opět sjezdovek i běžkařských tratí.

HBK letos odstartuje své přednášky v pátek v 18.30. Samotná prezence účastníků proběhne v hlavním přednáškovém sále již od 17. do 18. hodiny a účastníkům zde předáme trenérské triko a seznámíme je s důležitými informacemi ohledně 21.ročníku HBK.

K dispozici máme na hotelu i další sály a salonky na rozdělení počtu účastníků a celou kliniku chci na veřejnosti prezentovat jako rekreační pobyt baseballových trenérů s rodinami doplněný o doprovodný program pro tatínky (maminky) věnující se baseballu.

Cena HBK pro účastníka je 3180,- Kč. V ceně je ubytování pá-ne, polopenze, pronájem kongresových místností, tričko HBK a účastnický poplatek. Obědy je možné přiobjednat na místě při ubytování za cca 190,- Kč. Rodinní příslušníci mají pobyt s polopenzí za 2180,-.

Program HBK

Letošní program vzniká za velice zvláštních podmínek, a tak trochu novátorsky.  Začali jsme hledat nové cesty, jak za těchto podmínek předávat zkušenosti dál. Ne, určitě se nechceme uchylovat do nějakých virtuálních nebo distančních forem kliniky. Osobně považuji tuto formu vzdělávání za velice provizorní a nedostačující. Přímý kontakt s lektorem, koučem, přednášejícím a dalšími účastníky opravdu jen tak něco nenahradí. Nicméně každá doba může přinést i něco pozitivního a pokud to využijeme, můžeme celou naši kliniku posunout zase o kousek dál. Proto jsme se s lektory rozhodli pro vás připravit a na tyto stránky umístit odkazy na youtube malé upoutávky – trailery, které vás uvedou do jednotlivých témat přednášek nadcházející HBK. V diskuzi pod těmito bloky se může celé téma posunout přesně tam, kde si ho přejete mít. Neváhejte proto tuto diskuzi na youtube nad videi využít.

Odkaz na youtube na trailery a zmiňovanou diskuzi najdete zde:

https://www.youtube.com/channel/UC7zyr9K45PRIss3rsfgFHgQ

A tady je ukázka prvního traileru Pavla Chadima, asistenta trenéra repre týmu ČR, která je zároveň pozváním na tuto kliniku:

Z důvodu mezinárodních bezpečnostních opatření se musíme obejít bez již domluvených zahraničních koučů a celou tíhu přednášek ponesou přední trenéři z České republiky. S jejich jmény a tématy přednášek se budete moci postupně seznámit díky video upoutávkám, které pro vás budeme připravovat. Již teď víme, že nebude chybět Pavel Chadim, Honza Drábek, Arnošt Nesňal, Filip Hudeček a samozřejmě Ríša Kania, který je letos programovým garantem HBK. V jednání jsou další přední trenéři národních, extraligových týmů, trenéři akademií a další osobnosti našeho sportovního světa. V průběhu kliniky bychom vás chtěli seznámit i se zajímavými projekty a akcemi, které vám pomohou vychovat nové generace úspěšných hráčů. A určitě se nebráníme ani tipům, které by přišly od vás. Prostě věříme, že nadcházející klinika se vám zase bude líbit. Protože HBK je také o neformálním setkávání, kontaktech a společně prožitých chvílích. A VO TOM TO JE. :))

Curriculum vitae nových speakerů vám budeme postupně představovat.  Hlavními nositeli myšlenky Horské baseballové kliniky jsou však především desítky neformálních setkání a diskuzí mezi předními i začínajícími trenéry celé ČR a Slovenska.

Na Horské klinice samozřejmě nebude i letos chybět tradiční páteční Welcome party s oceněním trenérů, sobotní veletrh baseballových dodavatelů a nedělní tombola s dražbou pro nadaci BASEBALL CZECH, která přispívá nadaným sociálně slabým hráčům.

CHARITATIVNÍ TOMBOLA A DRAŽBA

Závěr kliniky pak tradičně obstará tombola a dražba ve prospěch Nadace Baseball Czech, která přispívá nadaným sociálně slabým hráčům. Předem děkujeme za pomoc a dárky do této charitativní akce.

Po velice dobrých zkušenostech z minulých klinik budeme nadále zvát na HBK dodavatele baseballového vybavení a dáme vám možnost objednat nebo přímo nakoupit vybavení do vašich klubů. Myšlenku malého baseballového veletrhu budeme držet i v následujících letech.

Za všechny pořadatele se na vás těší Roman Lipavský