Úvod

Přátelé – kamarádi, vážení trenéři.

Rok 2023 se pomalu blíží ke svému konci a věřím, že stejně jako pro mne, tak i pro vás bude tento rok nezapomenutelný. To, co se odehrálo v našem baseballovém světě během tohoto roku bylo úžasné a někdy i nečekané.
Vypočítávat vše by bylo velice zdlouhavé a asi i nespravedlivé, protože v tom obrovském množství akcí a úspěchů českých baseballistů, bychom mohli přece jen na něco nebo na někoho nechtíc zapomenout.
Shodneme se prostě na tom, že rok 2023 byl v historii českého baseballu opravdu výjimečný a mnoho z nás na něj bude ještě dlouho vzpomínat.
O tom všem, ale především o nových poznatcích bude i letošní 23.ročník tradiční HORSKÉ BASEBALLOVÉ KLINIKY .
 
Hlavním tématem letošního ročníku HBK bude
 FYZICKÁ PŘÍPRAVA A HERNÍ DOVEDNOSTI HRÁČŮ ( P, C, IF , OF) A PÁLENÍ.
Toto hlavní téma chceme doplnit ohlédnutím za úspěchy českých reprezentací, rozhodcovským okénkem a případně dalšími aktuálními tématy.
Hlavním speakerem kliniky bude jeden z nejlepších evropských coachů MARCO MAZZIERI. Tento nejúspěšnější trenér v historii Itálie stojí za dvěma posledními tituly Itálie na ME a zároveň je hlavním manažerem výběru Evropy v blížící se Japan série v březnu 2024. 
Těšit se můžete i na přední osobnosti českého baseballu Pavla Chadima, Radima Jebavého, Richarda Kaniu, Jakuba Sládka, Petra Čecha, Fandu Přibyla a mnoho dalších. V jednání jsou i hráči českého národního týmu.
Úplnou novinkou bude letos samostatná sekce se zatím pracovním názvem Stavba a údržba baseballového hřiště – areálu. Ve zvláštním salonku se budou moci setkat všichni ti, kteří mají v klubu na starosti
výstavbu, rozšiřování nebo údržbu hřiště-areálu a samotného baseballového vybavení a materiálu. Chtěli bychom založit tradici výměny zkušeností a nápadů, které nám pomohou zlepšit kvalitu hřiští a celých areálů napříč celou republikou. Je přece nádherné hrát na kvalitním hřišti, ať přijedete do Prahy, Brna nebo Horní Dolní.
Garantem a moderátorem tohoto prvního setkání bude hlavní správce Městského baseballového areálu v Brně pan Jan Altrichter.

HBK už mnoho let není pouhé školení, ale je to úžasná příležitost potkat se s přáteli, navázat nové kontakty a posunout se zase o kousek dál ve hře, která nás provází našim sportovním životem.

Je to možnost prožít tři nádherné dny na horském hotelu uprostřed zasněžených Jeseníků a na rozdíl od jiných akcí s sebou vzít i svoji rodinu.

Tímto vás srdečně zvu na 23. ročník HBK, který se uskuteční o víkendu

19. – 21.1. 2024.

           Celá akce se již tradičně uskuteční pod záštitou a za podpory ČBA.

Přihlášení je možné do 7.1.2024, platbu provádějte až po novém roce, nejpozději do 12.1.2024.

Již po několikáté nás bude opět hostit lyžařské středisko KOUTY NAD DESNOU pod Červenohorským Sedlem, horský hotel DLOUHÉ STRÁNĚ*** s velice příjemným kongresovým zázemím a kapacitou až 500 míst. Nebudeme limitováni počtem míst a tím můžeme uvítat i rodinné příslušníky. Velká kongresová místnost nám zajistí pohodlí a klid na náš program. Wellness, moderní 2-3 lůžkové pokoje a výborná kuchyně je dalším pozitivem tohoto hotelu. Atraktivnost tohoto místa zvyšuje i blízkost nejdelších sjezdovek v Jeseníkách (od hotelu 200 m) i blízkost nádherného lyžařského areálu na Červenohorském Sedle (od hotelu 6 km). Zde si máte možnost užít opět sjezdovek i běžkařských tratí.

HBK letos odstartuje své přednášky v pátek v 18.00. Samotná prezence účastníků proběhne v hlavním přednáškovém sále již od 17 hodin a účastníkům zde předáme trenérské triko a seznámíme je s důležitými informacemi ohledně 23. ročníku HBK.

Cena HBK pro účastníka je stejná jako loni, tedy 4550,- Kč. V ceně je ubytování pá-ne, polopenze, pronájem kongresových místností, tričko HBK a účastnický poplatek za samotné školení. Obědy (2 chody) je možné přiobjednat na místě při ubytování. Rodinní příslušníci mají pobyt s polopenzí za 3200,-.

CHARITATIVNÍ TOMBOLA A DRAŽBA

Na Horské klinice samozřejmě nebude i letos chybět tradiční tombola s dražbou pro nadaci FOND POTŘEBNÝM, která přispívá nadaným sociálně slabým hráčům. Předem děkujeme za pomoc a dárky do této charitativní akce.

Po velice dobrých zkušenostech z minulých klinik budeme nadále zvát na HBK dodavatele baseballového vybavení a dáme vám možnost objednat nebo přímo nakoupit vybavení do vašich klubů. Myšlenku malého baseballového veletrhu budeme držet i v následujících letech.

Za všechny pořadatele se na vás těší Roman Lipavský