Úvod

photo-content-002Horská baseballová klinika 2018
18. ročník

Přátelé – kamarádi,

první vločky nás přiměly k tomu, abychom vás pozvali na 18. ročník tradiční Horské baseballové kliniky.

Klinika letos dosahuje plnoletosti a prochází velice pozitivními změnami.

To, co zůstává zachováno, je již tradiční termín – třetí víkend v lednu,

19. – 21. 1. 2018

První výrazná změna je nové místo HBK. Po 10 letech odcházíme z Ostružné pod Ramzovským Sedlem a přesunujeme se do větších prostor a blíže k Šumperku. Novým místem HBK se stane lyžařské středisko KOUTY NAD DESNOU pod Červenohorským Sedlem. Hostit nás bude horský hotel DLOUHÉ STRÁNĚ*** s velice příjemným kongresovým zázemím a kapacitou až 500 míst. Odpadne tím rozdělené ubytování a věčné přesuny mezi dvěma hotely. Poprvé nebudeme limitováni počtem míst a tím můžeme uvítat i rodinné příslušníky. Velice vítanou změnou jsou i velké kongresové místnosti, které nám zajistí pohodlí a klid na náš program. Wellness, moderní 2-3 lůžkové pokoje a výborná kuchyně je dalším pozitivem tohoto hotelu. Atraktivnost tohoto místa zvyšuje i blízkost nejdelších sjezdovek v Jeseníkách (od hotelu 200 m) i blízkost nádherného lyžařského areálu na Červenohorském Sedle (od hotelu 6 km). Zde si máte možnost užít opět sjezdovek i běžkařských tratí.

Druhou výraznou změnou je nový čas začátku HBK. Reagovali jsme na vaše časté podněty ohledně prodloužení kliniky. V pátek začínáme již od 14:00. Pokud budete chtít přijet dříve a užít si volný čas s rodinou, dejte vědět, ubytování zajistíme na základě vaší závazné objednávky.

Třetí změnou vycházející z prvních dvou je mírné navýšení ceny HBK. Nezvyšoval se účastnický poplatek, k navýšení došlo pouze za pobyt a stravu. Doufám, že lepší podmínky na ubytování a vzdělávání a lepší dosažitelnost místa vám plně vynahradí mírné navýšení ceny. Cena HBK pro účastníka je 2 850,- Kč. V ceně je ubytování pá-ne, polopenze, pronájem kongresových místností, tričko HBK a účastnický poplatek. Obědy je možné přiobjednat na místě při ubytování za 120,- Kč. Rodinní příslušníci mají pobyt s polopenzí za 1 950,- Kč.

Program HBK bude kromě jiných činností hodně zaměřen na útok, především pálení. Tomu se do značné míry přizpůsobil i výběr lektorů – trenérů.

Čest kliniku začít má loňský vítěz ankety Trenér roku Arnošt Nesňal s přednáškou o všech know how úspěšného týmu.

Vedle něj jsou taháky kliniky 2 zahraniční speakři. Kubánský trenér Arian Quirantes, který loni sklidil velké ovace díky svému pohledu na silovou mechaniku a kubánský přístup k pálení a slíbil pokračování s korekčními drily pálkařských chyb. Další je revoluční přístup k rozvoji atleticismu hráčů, který bude přednášet slovenský speaker Martin Bosý s názvem Fighting Monkey, se kterým nyní dobývají Evropu a svět, včetně MLB. Krátké video, na kterém se podíleli i čeští reprezentanti do 23 let, kteří uspěli na letošním ME v Brně vám uveřejníme na stránkách HBK v nejbližší době.

K těmto přednášejícím se můžeme těšit opět na Ríšu Kaniu, Davida Winklera, Hynka Čapku, Pavla Budského, Láďu Chlupa, Mariána Krásneho, Pavla Chadima, ale i na nováčky na Horské – Jakuba Sládka, jediného českého hráče, který hrál profesionálně jak v USA tak v Japonsku a Petra Stříbrckého, který přes 8 let vedl portugalskou baseballovou akademii.

Po pár letech se nám podařilo nakontaktovat i modrý tým rozhodčích a můžeme se těšit na jejich rozhodcovské okénko. Nebudou chybět ani experti na fyzickou přípravu hráčů a mnoho dalších zajímavých lektorů.

Závěr kliniky pak tradičně obstará tombola a dražba ve prospěch Nadace Baseball Czech, která přispívá nadaným sociálně slabým hráčům. Předem děkujeme za pomoc a dárky do této charitativní akce.

Po velice dobrých zkušenostech z minulé kliniky budeme nadále zvát na HBK dodavatele baseballového vybavení a dáme vám možnost objednat nebo přímo nakoupit vybavení do vašich klubů. Myšlenku malého baseballového veletrhu budeme držet i v následujících letech.

Za všechny pořadatele se na vás těší Roman Lipavský