Úvod

Přátelé – kamarádi, vážení trenéři,

asi bych nevěřil, že vás už druhý rok budu zvát na stejný ročník Horské baseballové kliniky. Svět se mění a některé nenormálnosti se začínají brát jako normál a my se s tím budeme muset naučit žít. Minimálně se tomu přestaneme divit.

To, co nám ale určitě zůstane, jsou dobří sportovní kamarádi a naše touha se s nimi bavit o hře, kterou máme všichni rádi. A proto mi dovolte, abych vás pozval opět do nádherných Jeseníků na 21. ročník HBK.

HBK už mnoho let není pouhé školení, ale je to úžasná příležitost potkat se s přáteli, navázat nové kontakty a posunout se zase o kousek dál ve hře, která nás provází našim sportovním životem. Je to možnost prožít tři nádherné dny na horském hotelu uprostřed zasněžených Jeseníků a na rozdíl od jiných akcí s sebou vzít i svoji rodinu.

Další novinkou letošní HBK by mohlo být i školení trenérů 2.třídy vedené Zdeňkem Josefusem. Tato varianta je zatím v jednání. Nová verze školení ještě musí projít schválením příslušné komise ČBA. Budeme vás zde informovat.

Více se dovíte v sekci PROGRAM HBK.

Za všechny lektory a přednášející vás zdraví    Roman Lipavský – hlavní pořadatel

21. – 23.1. 2022

Již po několikáté nás bude opět hostit lyžařské středisko KOUTY NAD DESNOU pod Červenohorským Sedlem, horský hotel DLOUHÉ STRÁNĚ*** s velice příjemným kongresovým zázemím a kapacitou až 500 míst. Nebudeme limitováni počtem míst a tím můžeme uvítat i rodinné příslušníky. Velká kongresová místnost nám zajistí pohodlí a klid na náš program. Wellness, moderní 2-3 lůžkové pokoje a výborná kuchyně je dalším pozitivem tohoto hotelu. Atraktivnost tohoto místa zvyšuje i blízkost nejdelších sjezdovek v Jeseníkách (od hotelu 200 m) i blízkost nádherného lyžařského areálu na Červenohorském Sedle (od hotelu 6 km). Zde si máte možnost užít opět sjezdovek i běžkařských tratí.

HBK letos odstartuje své přednášky v pátek v 18.30. Samotná prezence účastníků proběhne v hlavním přednáškovém sále již od 17. do 18. hodiny a účastníkům zde předáme trenérské triko a seznámíme je s důležitými informacemi ohledně 21.ročníku HBK.

K dispozici máme na hotelu i další sály a salonky na rozdělení počtu účastníků a celou kliniku chci na veřejnosti prezentovat jako rekreační pobyt baseballových trenérů s rodinami doplněný o doprovodný program pro tatínky (maminky) věnující se baseballu.

Cena HBK pro účastníka je 3590,- Kč. V ceně je ubytování pá-ne, polopenze, pronájem kongresových místností, tričko HBK a účastnický poplatek za samotné školení. Obědy (2 chody) je možné přiobjednat na místě při ubytování za cca 200,- Kč. Rodinní příslušníci mají pobyt s polopenzí za 2590,-.

Program HBK  

Letošní program opět skládá osvědčená dvojice Ríša Kania a Pavel Chadim.

Kromě přednášek již tradičních lektorů by vás mohli zaujmout tito trenéři:            John Hussey (pitching coach české mužské reprezentace), který se bude zabývat taktikou nadhozů a přípravou nadhazovačů. Nadhozu se bude věnovat i Jakub Sládek (hitting coach Mistrů Evropy do 15 let), jehož specializací jsou off-speed nadhozy. Novinkou bude videokonference s americkým trenérem Ericem Holtzem (head coach Israel), který nás seznámí se svojí cestou s israelským národním týmem na OH. Dalším přednášejícím bude Filip Procházka (head coach ČR – U15), který dovedl český národní tým U15 k titulu mistra Evropy.                                                         V jednání jsou i dvě hvězdy světového baseballu Alessandro Maestri (bývalý hvězdný nadhazovač italského národního týmu – smlouva s Chicago Cubs), který je pokračovatelem nadhazovačské školy Billa Holmberga.                                          Druhým velikánem, o kterého máme velký zájem je sportovní psycholog Tom Hanson, který mnoho let spolupracoval s Kenem Ravizzou (knihy: „Heads up baseball“, sám je autorem knihy „Play Big“.

Samozřejmě nebudou chybět přednášky hlavního trenéra ČR týmu mužů Pavla Chadima, sportovního ředitele ČBA Petra Barocha, profesionálního rozhodčího Zdeňka Žídka, hlavního lektora pro 3.třídu Richarda Kanii, mnohonásobného mistra ČR Arnošta Nesňala a dalších úspěšných trenérů a členů ČBA. Na potvrzení čekáme ještě od několika dalších předních trenérů národních, extraligových týmů, trenérů akademií a další osobností našeho sportovního světa. V průběhu kliniky bychom vás chtěli seznámit i se zajímavými projekty a akcemi, které vám pomohou vychovat nové generace úspěšných hráčů. A určitě se nebráníme ani tipům, které by přišly od vás. Prostě věříme, že nadcházející klinika se vám zase bude líbit. Protože HBK je také o neformálním setkávání, kontaktech a společně prožitých chvílích. A VO TOM TO JE. :))

Minulý rok jsme se s lektory rozhodli pro vás připravit a na tyto stránky umístit odkazy na youtube malé upoutávky – trailery, které vás měli uvést do jednotlivých témat přednášek HBK. Bohužel, díky situaci z minulé zimy jsme je nemohli využít. Bylo nám velice líto tyto upoutávky jen tak odstřelit a jako motivaci jsme je tam nechali i pro tento rok. Jen pozor datum HBK se změnilo.

Odkaz na youtube na trailery najdete zde:

https://www.youtube.com/channel/UC7zyr9K45PRIss3rsfgFHgQ

A tady je ukázka prvního traileru Pavla Chadima, asistenta trenéra repre týmu ČR, která je zároveň pozváním na tuto kliniku:

Curriculum vitae nových speakerů vám budeme postupně představovat.  Hlavními nositeli myšlenky Horské baseballové kliniky jsou však především desítky neformálních setkání a diskuzí mezi předními i začínajícími trenéry celé ČR a Slovenska.

Na Horské klinice samozřejmě nebude i letos chybět tradiční páteční Welcome party s oceněním trenérů, sobotní veletrh baseballových dodavatelů a nedělní tombola s dražbou pro nadaci BASEBALL CZECH, která přispívá nadaným sociálně slabým hráčům.

CHARITATIVNÍ TOMBOLA A DRAŽBA

Závěr kliniky pak tradičně obstará tombola a dražba ve prospěch Nadace Baseball Czech, která přispívá nadaným sociálně slabým hráčům. Předem děkujeme za pomoc a dárky do této charitativní akce.

Po velice dobrých zkušenostech z minulých klinik budeme nadále zvát na HBK dodavatele baseballového vybavení a dáme vám možnost objednat nebo přímo nakoupit vybavení do vašich klubů. Myšlenku malého baseballového veletrhu budeme držet i v následujících letech.

Za všechny pořadatele se na vás těší Roman Lipavský