Aktuality

Rekordní počet účastníků RCC 2019

Přátelé – kamarádi, vážení trenéři,

velice rádi vám oznamujeme, že letošní ročník RCC bude z hlediska počtu účastníků rekordní. K dnešnímu dni je přihlášeno 131 účastníků. Jak víte, kapacita ubytování na internátu je 80 míst a dnešním dnem se do posledního místa naplnil ( zaplacením za pobyt). Kapacita internátu byla naplněna zaplacenými účastníky + přihlášenými trenérkami. Během následujících hodin od nás obdržíte e-mail, ve kterém vám sdělíme vaše možnosti ubytování. Trika jsou již objednána, těšíme se na vás, za všechny pořadatele, Roman Lipavský

Prodej baseballových kalendářů 2020

Přátelé – kamarádi, vážení trenéři,

v průběhu sobotního večera budete mít možnost zakoupit krásný baseballový kalendář, který byl slavnostně pokřtěn na Gala večeru ČBA. Cena 200,- Kč. Věřím, že to může být pro vás, či vaše blízké krásný vánoční dárek.

4. ROČNÍK RCC 2019 – ŽAMBERK

Přátelé – kamarádi, vážení současní i budoucí trenéři,

v termínu 29. 11. – 1. 12. 2019 uskuteční 4.ročník ROOKIE COACHES CLINIC.

Z technických důvodů na hale gymnázia v Poličce jsme museli narychlo změnit místo konání. Letos nás pro změnu bude hostit nedaleký Žamberk (opět východní Čechy – pomyslný střed republiky).

Výhodou proti minulému ročníku budou dvě vedle sebe sousedící tělocvičny (v jedné budově), které svou velikostí překonávají rozměry haly z minulého roku.

Ubytování a stravování nám poskytne Domov mládeže SSORS – Zámek vzdálený cca 4 min autem od haly. Vzhledem k omezené kapacitě ubytovacích míst (80) budou na Domov mládeže  – Zámek ubytováváni pouze účastníci RCC, nikoli rodinní příslušníci. Po naplnění této kapacity bude účastníkům nabídnuto ubytování v penzionech v okolí, popř. se pokusíme dojednat přespání přímo v tělocvičně. Cena pro účastníky ubytované mimo Domov mládeže bude upravena.

 

ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ 3.RCC VE DNECH 30.11-2.12.2018

Přátelé – kamarádi, vážení současní i budoucí trenéři,

s malým zdržením, ale velkým potěšením Vám můžeme sdělit,

že se v již avizovaném termínu 30. 11. – 2. 12. 2018 uskuteční 3.ročník ROOKIE COACHES CLINIC.

Malé zdržení bylo způsobeno nečekaným vypovězením sportovní haly v Litomyšli z důvodu konání mezistátního utkání v ping pongu. Nás pořadatele to přinutilo k bleskové změně místa konání RCC kliniky. To se nám podařilo s velkou pomocí Martiny Hánové a následně Tomáše Rambouska. Velký dík oběma. Máme radost z toho, že to, co se jevilo jako špatné, se nakonec obrátilo v mnohem lepší.

NOVÉ MÍSTO KONÁNÍ JE MĚSTEČKO POLIČKA (15 KM OD LITOMYŠLE).

Sportovní hala gymnázia (20x40m) + internát kuchařského učiliště (1 min chůze od haly).

PŘÍPRAVA PROGRAMU NA 2. RCC JE V PLNÉM PROUDU

Přátelé – kamarádi,

po úspěšné první klinice již připravujeme program druhé – podzimní kliniky. S Ríšou Kaniou jsme vybrali vše dobré z jarní části a doplníme to novými nápady a směry v přípravě začínajících trenérů dětských a mládežnických kategorií. Jistě se dozvíte mnoho nového se zaměřením na následující zimní sezónu. Dle vašich podnětů vylepšíme i zázemí celé kliniky (občerstvení, přestávky, pitný režim). Úpravou projdou i praktické ukázky fyzické přípravy, které budou více instruktážní a metodické. Uvažujeme i o pohledu do přípravy jiného sportu – ragby. Podrobný program kliniky očekávejte na těchto stránkách koncem října. Přihlašovat se můžete již nyní – přihlašovací systém je již funkční.

Těšíme se na vás!

1. ročník Rookie Coaches Clinic v Litomyšli 2017

Druhou polovinu měsíce března otevřel nový celostátní projekt pro začínající trenéry a uchazeče o licenci Rookie. O víkendu 17. – 19. Března se do krásné starobylé Litomyšle sjelo více jak 70 trenérů z celé České republiky. Společně s více jak deseti lektory otevřeli novou tradici ve vzdělávání trenérů. Rookie Coaches Clinic nebo tzv. Startovací nalejvárna se uskutečnila za podpory ČBA a nabídla uchazečům možnost získání 3. trenérské třídy.

V pátek se v sále moderního internátu otevírala témata teorie sportovního tréninku, kondiční přípravy a rozhodcovského okénka. Především vystoupení Fandy Přibyla a Mirka Kaigla bylo obrovským přínosem pro komunikaci trenérů s „muži v modrém“. Páteční večer pak zakončily aktivity z oblasti zážitkové pedagogiky, které mohou velice přispět ke stmelení týmu a vytvoření fungujících pravidel pro hráče mládežnických kategorií.

V sobotu se celý program přenesl do dvou tělocvičen. V obou tělocvičnách byly lekce zahájeny kondiční přípravou v podání Otty Pospíšila a Tondy Kurečky. Pro mnohé trenéry to byla malá konfrontace s jejich osobní fyzičkou. Po fyzicky náročné části se dostali do rukou Arnyho Nesňala a Mariana Čočo Krásného, kteří skupinu proškolili v organizaci pálení na tréninku a v dalších útočných dovednostech. Druhou tělocvičnu zaplnila skupina pod vedením Ríši Kanii a Honzy Žlábka. Po jednotlivých stanovištích se prostřídali v základech házení, chytání, nadhozu a catcherování. Na závěr dlouhého celodenního bloku se dostali i k hrám, které by měly zpestřovat tréninky nejen u mladých hráčů a dětí.

Zdravotnický výcvik byl na klinice rozdělen do dvou bloků. V prvním se Martina Hánová zabývala praktickou 1. pomocí při úrazech vzniklých při sportování. Druhou část ovládl Filip Hudeček, který zopakoval svoji vynikající přednášku z HBK o prevenci zdravotních problémů vzniklých přetěžováním hráčů.

Sobotní večer pak pokračoval přednáškami Čoča o chybách v činnostech hráčů a jejich napravování. Trenéři se také dozvěděli od Jirky Herolda a jeho týmu z IBD o turnajích pořádaných pro mládežnické kategorie.

Neděle pak byla zakončena praktickou zkouškou vedení tréninku samotnými uchazeči. Trenéři rozděleni do 4 skupin se podělili o vedení jednotlivých fází tréninku s okamžitou zpětnou vazbou od zkušených lektorů.

Na závěr se uskutečnila tombola, která byla do té doby tradicí pouze na HBK.

Příjemná atmosféra po celou dobu kliniky byla podtržena množstvím rozhovorů a předáváním informací a ukamenováním Tondy Kurečky za jeho citlivý přístup k reálné kondici zúčastněných trenérů.

A co říci závěrem? Děkujeme všem lektorům, účastníkům a krásné Litomyšli za zahájení další tradice ve vzdělávání baseballových trenérů. Na přání všech účastníků se další ročníky RCC budou konat vždy na podzim, poslední listopadový víkend. S dalším ročníkem tedy počítejte v termínu 24. – 26.11.2017.

Přejeme všem úspěšnou baseballovou sezónu 2017.

Za všechny organizátory Roman Lipavský