Školní akce (s programem)

Všem typům škol již 10 let nabízíme zprostředkování školních výletů s programem. Jedná se o kompletní zajištění školního výletu po stránce ubytovací, stravovací a programové.

Programy pro školní kolektivy vedou naši školení instruktoři, což znamená větší volnost pro třídního učitele. Pedagogický dozor si přebírá děti pouze v přestávkách na jídlo, po ukončení večerního programu a ráno při buzení. Samozřejmě se může aktivně či pasivně účastnit samotného programu. Po celou dobu pobytu s pedagogem spolupracuje šéfinstruktor a informuje ho o probíhajícím programu. Konzultuje s ním i případné změny z důvodu změny počasí, unavenosti žáků atd. Samotné programy připravujeme pro jednotlivé věkové kategorie s ohledem na velikost kolektivu, zdatnost žáků a další specifikace, na které nás upozorníte. Nabídku školních výletů si můžete prohlédnout zde:

Strava-plná penze (snídaně, oběd, večeře) a celodenní pitný režim je u objednaných vícedenních školních výletů s programem již zahrnuta v ceně celého pobytu. Lze přiobjednat svačinky a druhou večeři. Ceny školních výletů s programem jsou odstupňovány s ohledem na náročnost programu, velikost kolektivu a od toho se odvíjející počet instruktorů.

Adaptační – stmelovací kurzy

Již řadu let máme v nabídce adaptační – stmelovací kurzy pro žáky ZŠ a studenty SŠ. Význam těchto kurzů už nikdo nezpochybňuje a naopak si všichni pedagogové uvědomují, jak velmi pozitivní vliv mají na nový utvářející se kolektiv.

Obvykle se tyto kurzy pořádají v měsíci září a jsou určeny pro žáky a studenty nově sestavených tříd. Program je sestaven dle pravidel zážitkové pedagogiky a může být zaměřen např. na:

  • seznámení žáků a studentů v nové kolektivu,
  • komunikace v kolektivu,
  • komunikace s pedagogy a autoritami,
  • postavení jedince v kolektivu – týmové role,
  • spolupráce jednotlivců při řešení kolektivního úkolu,
  • nastavení pravidel kolektivu,
  • další problémy, které chcete vyřešit ve vašem školním kolektivu.

Celý program se sestavuje na základě požadavků třídních učitelů a je limitován počtem dnů, které chcete kurzu věnovat. Ideální je 5 dnů. Třídní učitel je v některých aktivitách nedílnou součástí programu. Aktivity – hry vystavují žáky/studenty do situací, které nám pomohou odhalit cestu ke stmelení kolektivu. Každá aktivita je zakončena zpětnou vazbou. Našim cílem je, aby členové třídního kolektivu sami dospěli k poznání (uvědomění) bez zbytečného mentorování. V následující aktivitě se pak v tomto poznání utvrdí na základě další praktické činnosti. Pokud vznikne v kolektivu problém, bude naší snahou dovést žáky k uvědomění si tohoto problému a následnému samostatnému vyřešení. Naši instruktoři jsou v tomto okamžiku pouze nenápadnými průvodci a kouči.

Školní akce bez objednaného programu

Školy mohou naše zařízení využít i pro samostatné školní výlety, kurzy a soustředění. Zajistíme pro vás kompletní ubytovací a stravovací služby. Při těchto akcích vám rádi pomůžeme radou, zapůjčením sportovního vybavení (míče, koloběžky) nebo doporučením zajímavého turistického cíle.

Pro tyto akce platí níže uvedené orientační ceny (květen-červen 2024) stravování a ubytování:

STRAVOVÁNÍ1.-5.tř. ZŠ6.-9.tř. ZŠ, SŠ
snídaně45,-Kč50,-Kč
oběd (polévka+hl.jídlo)120,-Kč130,-Kč
večeře90,-Kč100,-Kč
svačinka25,-Kč25,-Kč
2.večeře45,-Kč50,-Kč
celodenní pitný režim40,-Kč40,-Kč

Z uvedené nabídky si můžete vytvořit vlastní skladbu stravování.

UBYTOVÁNÍ V CHATKÁCH
chatka 4 lůžkavlastní spacák600,-Kč/noc
peřiny včetně povlečení100,-Kč/lůžko/pobyt -jednorázový poplatek

Školy v přírodě, sportovní kurzy a soustředění

Cyklokemp Černý Potok se rozkládá v nádherném údolí Černého potoka. Svou polohou je předurčen ke konání všech akcí, které mají blízko k přírodě a sportu. Netradiční výuka a sportovní vyžití vám nabízí smysluplné naplnění vašich týdenních pobytů. Enviromentální tématika může být podpořena výlety do zatopených lomů, lesních rybníků, nádherných lesů a nalezišť křišťálů.

Sportovně laděné kurzy mohou využít blízké rychlebské stezky k cykloturistice a samotný tábor k míčovým hrám a tábornickým dovednostem. Baseballové hřiště můžete s žáky a studenty využít k seznámení s pálkovacími hrami.

Dále vám nabízíme pronájem koloběžek a po dohodě můžeme zajistit i fotbalové hřiště a tělocvičnu v blízké Vidnavě. V teplém počasí můžete navštívit blízké koupaliště nebo zatopené lomy.

Vaši akci je možné doplnit našim programem vedeným školenými instruktory. Viz nabídka školní výletety s programem.

Ceník ubytování a stravování naleznete výše – Školní akce bez objednaného programu.